GORZOWSKA COOLTUROWNIA

GORZOWSKA COOLTUROWNIA

Wystawowy czerwiec

Czerwiec to naprawdę udany miesiąc dla miłośników sztuk wizualnych. Na zainteresowanych czeka w Gorzowie wiele wystaw, których obejście zajmie z pewnością nie jeden dzień. Warto więc zrobić listę tego, czego nie wypada ominąć w drugiej połowie tego miesiąca:

Miejski Ośrodek Sztuki:

– Wernisaż wystawy rzeźby Stanisława Bracha „Pomiędzy formą a przestrzenią” (Galeria BWA) – ekspozycja jest pewnego rodzaju retrospektywą, bo znajdziemy tu obiekty zarówno sprzed kilku lat jak i te najnowsze.

– Wystawa Natalii LL „Instalacje, fotografie, filmy” (Galeria sztuki najnowszej) – działalność twórcza artystki obejmuje szereg mediów w tym: fotografię, wideo, sztukę performance, instalację, ale też malarstwo i rysunek. Tematycznie krąży wokół zagadnienia konsumpcjonizmu, erotyzmu i terroru.

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta – Spichlerz

– Wystawa praca Karola Mazusia „Permutacje w malarstwie” – prawdziwa gratka dla fanów tematyki sci-fiction, ale i nie tylko. Autor wprost zachwyca intensywnością barw i ekspresją. Jego drogę rozwoju artystycznego stanowią nowoczesne środki służące wyrażaniu indywidualnej ekspresji poprzez grafikę komputerową, która w pracach  autora jest wykorzystywana do tworzenia unikalnych wizji futurystycznych.

– Wystawa prac plastycznych Stanisława Mazusia „Z paletą przez życie” – wystawa prowadzi nas przez ponad pół wieku jego twórczości. Do tego gratka w postaci konfrontacji twórczości ojca (Stanisława), preferujacego malarstwo tradycyjne, z futurystycznym malarstwem syna (Karola), która uwidacznia różnice pokoleniowe.

Galeria Azyl Art.:

– Wystawa malarstwa Dominiki Faściszewskiej „Malarstwo najzwyklejsze” – obrazy pochodzą z różnych okresów malarskich doświadczeń naszej zdolnej gorzowianki i stanowią próbę jednolitego ujęcia najróżniejszych dokonań i podejmowanych eksperymentów.

Galeria sztuki „Pod pocztową trąbką”

– Wystawa prac Juliusza Marwega – prace zawierają elementy zarówno unizmu, nadrealizmu jak i abstrakcji, dzięki czemu autor był w stanie stworzyć swój własny styl. Artysta odnalazł własne zasady kompozycji i ekspresji, równowagi i rytmu, harmonii i kontrastu, wyczarował indywidualną tonację barwną i własny klimat, wyinterpretował świat o silnie zaznaczonej wartości symbolicznej i metafizycznej.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

– III edycja wystawy „Pokolenia sztuki gorzowskiej” – swoje prace wystawiają: Zofia Bilińska, Anna Cytowicz,Wanda Juścińska,Mariusz Kaczmarek,Józef Kodź,Katarzyna Malinowska,Wojciech Nawrocki,Juliusz Piechocki.

Agnieszka Nijaka, kulturoznawca

Leave a Reply